Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada 2017 r. odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość  miała  przypomnieć trudny czas niewoli, a także skłonić nas do refleksji. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie przedstawiono sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników w odzyskanie niepodległości. Uczniowie klas: I c,  V b,  VI a, VII c recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o wolność rodaków,  natomiast uczniowie kl. I b zaprezentowali piękny układ taneczny. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych przodków walczących za ojczyznę. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości, dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.