Spotkanie z autorem książek dla dzieci

31 października uczniowie klas 1 b, 1 c, 3 a i 3 d uczestniczyli w spotkaniu z autorem książek dla dzieci i młodzieży Waldemarem Cichoniem, które odbyło się w Filii nr 7 MBP w Dąbrowie Górniczej. Pan Waldemar Cichoń zaczął pisać przez przypadek. Okazało się, że Marcel, starszy syn nie chciał i nie lubił czytać. Napisał więc książkę o Marcelu i Cukierku, najbardziej niezwykłym i niesfornym kocie na świecie. Kot trafił do rodziny Cichoniów w 2007 roku i wywrócił jej życie do góry nogami. Rozrabiając na całego, kot stał się równocześnie inspiracją i spowodował powstanie całej serii książek. Kolejna część, już 7 ukaże się w przyszłym roku. Cukierek jest pełnoprawnym członkiem rodziny i jej oczkiem w głowie, mając jednocześnie swój profil na Facebooku. Od niedawna ma także współlokatorkę kotkę Tradycję. Spotkanie bardzo spodobało się naszym uczniom.

Natomiast 25 października odbył się III Regionalny Konkurs Czytelniczo – Plastyczny „Z kotem mi do twarzy”, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 29 i Filię nr 5 MBP w Dąbrowie Górniczej. Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania związane z treścią książek o Cukierku, a także mieli wykonać pracę plastyczną przedstawiającą jednego z bohaterów. Julia Warzecha z klasy 3 d zajęła II miejsce. Gratulujemy!