Wygrajmy Razem

Akcja MOON (czyli „Miej Obraz Osoby Niewidomej”) już za nami! Podczas pierwszego dnia odwiedzili nas: Łukasz Baruch, Karolina Żelichowska i Justyna Margielewska. Dzieci z klas II i III mogły zapoznać się z różnymi narzędziami pomagającym osobom niewidomym w życiu codziennym oraz dowiedziały się jak można im pomagać. Bycie przewodnikiem osoby niewidomej nie jest wcale straszne. Uczniowie i uczennice chętnie brali udział w rożnych zadaniach, a nawet zadawali Łukaszowi ciekawe pytania.

W drugim spotkaniu oprócz Łukasza Barucha i Justyny Margielewskiej uczestniczyła niewidoma artystka z Wrocławia – Katarzyna Nowak. Kasia często odwiedzała Dąbrowę na zaproszenie fundacji i Stowarzyszenia „Dar Serca” biorąc udział w organizowanych przez Panią Dorotę Klejnot „Warsztatach wrażliwości”.  Jej życie, działalność i przygody są znakomitym przykładem na to, że brak wzroku nie ma wielkiego znaczenia, jeśli chce się spełnić swoje marzenia i odnieść życiowy sukces.

Poniżej krótka fotorelacja ze spotkań