Wizyta w Schronisku i w Egzotarium w Sosnowcu

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 12 od ponad 20 lat wspomaga Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu. W tym roku szkolnym po raz kolejny, opiekunowie SK PCK zorganizowali akcję charytatywną, podczas której zbieraliśmy karmę dla psów i kotów oraz inne przedmioty potrzebne do opieki nad bezdomnymi zwierzętami. W dniu 11 kwietnia 2024 r. opiekunowie SK PCK zorganizowali wyjazd do schroniska w celu przekazania zebranych darów. W trakcie pobytu, pani Ola – wolontariuszka ze stowarzyszenia „Nadzieja na Dom”, współpracująca ze schroniskiem, wprowadziła nas w szczegóły pracy wolontariuszy. Ponadto omówiła procedury adopcyjne zwierząt i zapoznała nas krótko z losami niektórych podopiecznych schroniska. Uczniowie z dużym zaciekawieniem i wzruszeniem wysłuchali prelekcji na temat opieki i odpowiedzialności za powierzone nam zwierzęta. Wizyta w takim miejscu uwrażliwia na krzywdę i cierpienie zwierząt. Dzięki temu stajemy się bardziej otwarci na pomoc potrzebującym zwierzętom i ludziom. Członkowie i sympatycy SK PCK serdecznie dziękują całej społeczności szkolnej za wsparcie i zaangażowanie w tę szlachetną akcję.

Atrakcją naszej wycieczki była również wizyta w Egzotarium w Sosnowcu, gdzie zachwycaliśmy się bogato zgromadzoną florą i fauną. Pobyt w tym miejscu dostarczył nam wiele radości i był dla nas wspaniałą lekcją przyrody.