Międzynarodowy Dzień Książki

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki w świetlicy szkolnej zorganizowano prezentację książek dla dzieci. Najnowsze i najciekawsze pozycje przybliżyła młodym czytelnikom pani Agata Zygmunt z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej. Zaprezentowała książki, które mogą być ciekawym pomysłem na spędzenie wolnego czasu ( „Sam robię zabawki dla swojego psa”, „Naturalne dekoracje”, „Hotele dla zwierząt”). Z pasją opowiadała również o seriach książek detektywistycznych ( „Detektywi z Tajemniczej 5”), przygodowych i podróżniczych ( „Hulajnogą przez szczęśliwą Arabię”, ” Kroniki Archeo”). Pokazała książki, które mogą pomóc w nauce płynnego czytania. Dzieci zaciekawiły również komiksy i książki z serii Lego City. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali i zadawali pytania. Z pewnością sięgną po prezentowane pozycje.