WARSZTATY PLASTYCZNE W MŁODZIEŻOWYM OŚRODKU PRACY TWÓRCZEJ W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

4 kwietnia br. grupa świetlicowa uczniów klas I-II wraz z p. Jolantą Bieńkowską  i p. Anetą Dobosz po długiej przerwie z powodu pandemii COVID-19 po raz kolejny odwiedziła Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej. W ośrodku gościła nas przesympatyczna p. Ania Podsiedlik, nauczyciel zajęć plastycznych, która przygotowała dla nas interesujące warsztaty plastyczne. Ale zanim udaliśmy się do pracowni plastycznej, zobaczyliśmy pracownię wizażu, ceramiki, rzeźby i tkaniny artystycznej. Poznaliśmy sposoby tworzenia i wypalania prac z gliny oraz na szkle. Odwiedziliśmy salę klubową, gdzie mieści się wystawa prac wychowanków ośrodka. Udaliśmy się także do pracowni tanecznej, w której odbywają się zajęcia z tańca, podczas których dzieci ćwiczą swoje układy taneczne. Zaproszeni zostaliśmy również do pracowni muzycznej, w której odbywają się zajęcia wokalno-instrumentalne i w której kiedyś ćwiczył Dawid Podsiadło. Na koniec znaleźliśmy się na deskach Teatru Ożywionej Formy, gdzie odbywają się zajęcia teatralne przeznaczone zarówno dla dzieci i młodzieży. Po długiej wycieczce po ośrodku, udaliśmy się na zajęcia do pracowni plastycznej. Na miejscu p. Ania wręczyła dzieciom płócienne torby, na których miały za zadanie odrysować z gotowych szablonów wybrane zwierzęta. I tak przy użyciu kolorowych flamastrów do malowania tkanin i wyobraźni powstały piękne torby, które wraz z autorami zostały uwiecznione na zdjęciach. Zarówno wycieczka po ośrodku jak i zajęcia plastyczne pozostaną w naszej pamięci na długo. Mamy nadzieję, że za niedługo uda się nam znów odwiedzić to magiczne miejsce, które przenosi nas w artystyczny świat.