Światowy Dzień Mycia Rąk

Dzisiaj obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Obchodzony na całym świecie 15 października Dzień Czystych Rąk ma zwrócić uwagę na wciąż istniejący problem chorób spowodowanych brakiem higieny rąk. Już po raz kolejny do akcji włączyli się uczniowie klas I-III. Dzień ten jest jednocześnie inauguracją IV edycji Wojewódzkiej Akcji informacyjno-edukacyjnej pt. „Wirusoochrona”. Na zajęciach rozmawialiśmy o tym, że od właściwej higieny dłoni może zależeć nasze zdrowie. Dowiedzieliśmy się, jak ważne jest dla nas systematyczne mycie rąk, szczególnie po czynnościach, które wykonujemy w ciągu dnia? Co to są drobnoustroje i dlaczego powinniśmy ich unikać? Uczniowie przypomnieli sobie, jak prawidłowo myć ręce stosujac metodę „4 kroki mycia rąk” oraz wykonali piękne i pomysłowe plakaty na temat “higieny rąk”. Po zajęciach wszystkie ręce zostały porządnie umyte. Mamy nadzieję, że od dziś wszyscy w naszej szkole będą mieć czyste i pachnące mydłem ręce!