Światowy Dzień Czytania Tolkiena

25 marca br. z okazji Światowego Dnia Czytania Tolkiena odbył się w naszej szkole konkurs o tytuł „Władcy pierścienia”. Uczestnicy, a przystąpiło do konkursu dziewięcioro uczniów, musieli się wykazać dogłębną znajomością dwóch utworów J.R.R. Tolkiena – „Hobbita” i „Władcy pierścieni”. Uczestnicy rozpoznawali cytaty z książek, dopowiadali zakończenie obejrzanych fragmentów filmów, odpowiadali na pytania o biografię autora… Rywalizacja była zacięta, a o awansie do następnej rundy decydowały ułamki punktów.
Ostatecznie tytuł „Władcy pierścienia” zdobył Szymon Ciaś z klasy 6e, drugie miejsce zajęły ex aequo: Pola Winsczyk z 6c i Alicja Nalepa z 6a. Na trzeciej pozycji uplasował się Leon Lis z klasy 7b. Na zwycięzców i wszystkich uczestników czekają dyplomy i drobne upominki rzeczowe.

Organizatorzy, nauczyciele języka polskiego, panie Magdalena Jastrzębska – Lis i Aleksandra Rok – Strzała, a także pan Tomasz Czowalla, pocieszają tych z uczniów, którym w tym roku nie dopisało szczęście, że za rok będzie okazja do rewanżu.

Organizatorzy składają gorące podziękowania pani wicedyrektor, Wiesławie Kubiczek i pani Bożenie Gali za udział w pracy jury i pomoc w organizacji konkursu.