„Polszczyzna -Słowiańszczyzna”

Bibliotekarze we współpracy z nauczycielami języka polskiego realizowali projekt „Polszczyzna -Słowiańszczyzna”. Celem przedsięwzięcia m.in. było przybliżenie dzieciom kultury Słowian.

Nauczyciele bibliotekarze w ramach realizacji wyżej wymienionego projektu przygotowali dla uczniów ze szkolnej świetlicy oraz dla wychowanków Przedszkola nr 14  spektakl pt. „W świecie legend”. Dzieci miały okazję poznać  trzy legendy dotyczące naszego miasta („Fiołki królowej Jadwigi”, „Skąd się wzięła nazwa Dąbrowa Górnicza?”, „Pustelnik Gołonóg”). Historie dotyczące regionu Dąbrowy i Gołonoga przybliżono uczniom w formie teatrzyku kukiełkowego. Natomiast legendę „Bazyliszek”, związaną z naszą stolicą, zaprezentowali uczniowie klasy V c, wcielając się w bohaterów opowieści o potworze, który złym  spojrzeniem zamieniał ludzi w kamień.  Przedstawienie dla dzieci ze świetlicy odbyło się 9 czerwca 2022 w naszej szkole. Natomiast spektakl dla wychowanków Przedszkola nr 14 wystawiono 14 czerwca w Filii nr 7 MBP w Dąbrowie Górniczej.