Narodowe Święto Niepodległości

09.11.2018 Szkoła Podstawowa nr 12 uroczyście obchodziła 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia przygotowana przez p. H. Otrębską, p. B. Sroczyńską i p. A. Rok- Strzałę były zwieńczeniem wielu miesięcy działań i aktywności uczniów. Szkoła został przystrojona biało-czerwonymi łańcuchami oraz pracami uczniów obrazującymi lata walki o wolność i niezależność. O godzinie 11.11 wszyscy zaśpiewali hymn państwowy oraz ułożyli z kartek żywą flagę naszego państwa. W trakcie występu zaprezentowali się laureaci konkursów wokalnych w kategorii pieśni patriotycznych, uczniowie klasy II b wykonali przepiękny układ taneczny z biało-czerwonymi  flagami. Zebrani mogli posłuchać znanych pieśni legionowych. Gościem specjalnym była pani Bronisława, urodzona w 1925 roku mieszkanka Gołonoga, która wyrecytowała z pamięci wiersz będący świadectwem doświadczeń Polaków wywiezionych w czasie II wojny światowej w głąb Niemiec. Podniosły, ale i radosny nastrój towarzyszył wszystkim członkom naszej szkolnej społeczności.