Dzień Głośnego Czytania

18 października zorganizowaliśmy w Szkole Podstawowej nr 12 w Dąbrowie Górniczej Dzień Głośnego Czytania. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie z klas I – III, tj. 176 dzieci. Mała sala gimnastyczna zamieniła się w tym dniu w dębowy las, a uczniowie przebrali się za jego mieszkańców: jeżyki, liski, sowy, bobry itp. Dzieci wysłuchały fragmentów książek Martyny Wojciechowskiej „Zwierzaki świata” oraz Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Następnie uczniowie rozwiązywali krzyżówki, sudoku, labirynty i inne łamigłówki. Młodzi czytelnicy wykazali się również znajomością treści książki o Słodziakach, odpowiadając bezbłędnie na pytania zadawane przez panią bibliotekarkę w ramach konkursu, który odbył się w bibliotece szkolnej. Nagrodami w konkursie były oczywiście Słodziaki oraz książki. Wszyscy uczestnicy Dnia Głośnego Czytania otrzymali również słodkie upominki.

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO KLAS 1-3
„GANG SŁODZIAKÓW”