EUROPEJSKA ODZNAKA JAKOŚCI

Pod koniec listopada bieżącego roku nasza szkoła, klasa II d, grupa dziewcząt klasy VI b oraz nauczyciele– pani Beata Brosch oraz pani Magdalena Kania otrzymali EUROPEJSKĄ ODZNAKĘ JAKOŚCI za międzynarodowy program „Small Smarties”. „Small Smarties” to program, w którym pracowaliśmy w oparciu o zróżnicowane aspekty inteligencji wielorakiej prof. Gardnera. Naszą przewodnią myślą było stwierdzenie, że „wszyscy jesteśmy inteligentni/mądrzy, ale w różnorodny sposób.” Wszystkie inteligencje współgrają ze sobą i tworzą jedną całość. To daje wielkie możliwości, dzięki którym można uzyskać świetne wyniki podjętych działań. Połączyliśmy naukę, literaturę, sztukę, myślenie logiczno-matematyczne, przyrodę, muzykę, kinestetykę oraz technologię komputerową by maksymalnie wykorzystać zdolności naszych uczniów w trakcie wykonywania zadań. Przewodnią postacią naszego projektu był Pan Smartie, który towarzyszył oraz przewodził uczniom w trakcie wykonywania rozmaitych aktywności w ciągu całego przedsięwzięcia. Był postacią motywującą i zachęcającą do wytężonej aktywności. Uczniowie przełamywali swoje lęki oraz barierę językową współdziałając z zagranicznymi kolegami oraz koleżankami. Działali w zespołach a także indywidualnie nad przewidzianymi zagadnieniami i zadaniami. Dużą rolę w projekcie odegrała technologia komputerowa oraz narzędzia internetowe i komunikacyjne.

odznaka

odznaka1