Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

23 czerwca 2017 roku nastąpił długo wyczekiwany przez wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców dzień zakończenia roku szkolnego. Odbył się w dwóch grupach. Dla klas I-III akademia została przygotowana przez dzieci z klas 2 b,  2 e i 2 f pod okiem wychowawców: Izabeli Rychlewskiej, Eweliny Nowak-Szumielewicz, Edyty Czekajskiej-Budny oraz wsparciu pani Małgorzaty Jaklewicz. Na  początku spotkania uczniowie z klas trzecich otrzymali wyróżnienia oraz nagrody książkowe  z rąk pani dyrektor mgr Lidii Bancerz i pani wicedyrektor mgr Dagmary Czerwiec. Podziękowania otrzymali także rodzice wspierający działania wychowawców. Część artystyczna została uświetniona gościnnym występem wokalnym uczennic przygotowanych przez panią Elżbietę Norberczyk. W scenariuszu zostały przypomniane zasady bezpiecznego wypoczynku, a uczniowie dokonali tego w scenerii biwaku, na który to przyleciał Ufoludek. Gość z kosmosu był zupełnie nieświadomy tego, co to są wakacje i jak podczas nich należy się zachowywać. Uczniowie zapoznali przybysza oraz wszystkich obecnych z najważniejszymi regułami, według których należy postępować w lesie, nad morzem i innych miejscach wakacyjnych podróży. Występowi towarzyszył iście wakacyjny klimat. Uczniowie klas VI a, VI b, V b i V c pod kierunkiem nauczycieli Bożeny Szymańskiej, Jolanty Gwiazdy – Pniak, Agnieszki Mazurek, Justyny Błaut i Radosława Bąka przygotowali akademię na której 115 uczniów klas IV-VI otrzymało świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Radę Rodziców reprezentował jej przewodniczący pan Daniel Beszterda, pani Aleksandra Rok – Strzała i pani Sylwia Szałwińska. W części artystycznej poznaliśmy jakie odznaczenia będą otrzymywać uczniowie w przyszłym roku szkolnym, oraz nowe znaczenie alfabetu.  Na gitarze pięknie grał Filip Bański z klasy VI a, dziewczęta z klasy VI b ułożyły i wykonały  choreografię do piosenki „Spełniaj marzenia”, Ewa Musiał i Pola Domagała z klasy V c przygrywały na flecie, a Wirginia Petk zaśpiewała piosenkę „Holidays”. Na uroczystości pożegnaliśmy  odchodzącą na zasłużoną emeryturę panią pedagog Grażynę Śliwę. Pani Dyrektor Lidia Bancerz w swoim wystąpieniu podziękowała rodzicom za owocną współpracę, wręczyła statuetkę „Przyjaciel szkoły” panu Danielowi Beszterdzie, gratulowała wszystkim uczniom wspaniałych sukcesów w nauce i życzyła wszystkim miłych, słonecznych a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

Klasy IV-VI