im. Stanisława Staszica
w Dąbrowie Górniczej

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 12 W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

Jaka jest nasza szkoła podstawowa?

BEZPIECZNA

NOWOCZESNA

KREATYWNA

EKOLOGICZNA

CO WARTO WIEDZIEĆ O NAS?

Poznaj historię naszej szkoły!

Nasza szkoła podstawowa to sędziwa jubilatka – ma już ponad sto lat i co roku nieprzerwanie wypuszcza na świat naszych uczniów, którzy mają przed sobą świetlaną przyszłość. Najstarszymi dokumentami, w których zapisano jej historię, jest Kronika z 1935 roku, która odtwarza wydarzenia od początku istnienia szkoły oraz Księga Protokołów z 1923 roku. A było to tak…

Zapisy na rok szkolny 2024/2025

CO JESZCZE MOŻNA U NAS ROBIĆ CIEKAWEGO?

Po zajęciach lekcyjnych można spędzić aktywnie czas!

Szkoła Podstawowa nr 12 im. Stanisława Staszica w Dąbrowie Górniczej to miejsce, gdzie zdobywamy wiedzę i rozwijamy swoje pasje oraz zainteresowania pod okiem naszych nauczycieli.

BIBLIOTEKA​

W naszej bibliotece można wypożyczyć ciekawe książki, znaleźć ważne informacje, przygotować projekty, odrobić lekcje, pouczyć się oraz miło spędzić czas. W czytelni/Kindlotece również można skorzystać ze słowników, encyklopedii, leksykonów, wydawnictw albumowych, z tabletów, czytników oraz komputera.

ŚWIETLICA

Nasza świetlica to miejsce przyjazne wszystkim uczniom. Można się tu pobawić lub w spokoju odrobić lekcje. Oprócz gier i zabaw prowadzimy zajęcia, które poszerzają wiedzę oraz zainteresowania naszych wspaniałych podopiecznych. Organizujemy też wiele konkursów. Każdy znajdzie coś dla siebie, aby wykazać się swoim talentem.

BOISKO WIELOFUNKCYJNE

W naszej szkole jest kompleks boisk sportowych, gdzie można aktywnie spędzić czas. Posiadamy boisko do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne, gdzie można zagrać zarówno w piłkę koszykową, jak i siatkową. Na obiekcie pracują instruktorzy, którzy służą Wam pomocą i wypożyczają sprzęt sportowy,