TYDZIEŃ Z PRAWAMI DZIECKA

W dniach od 20 do 27 listopada 2023 roku obchodziliśmy w szkole „Tydzień z Prawami Dziecka”. Rozpoczęliśmy w poniedziałek od wspólnego kolorowania pod hasłem „Pomaluj nasz dziecięcy świat”. We wtorek obchodziliśmy Dzień Życzliwości, czyli losowaliśmy specjalne zadania i zarażaliśmy życzliwością.

W pozostałe dni tygodnia odbywały się konkursy:

1. Konkurs plastyczny: „PRAWA DZIECKA MOIMI OCZAMI”, w którym wyróżnienia zdobyli:

Marcelina Malarska  i Maja Niedziałkowska z klasy IB

Mikołaj Lewkowski  i Anna Browarska z klasy IIIB

Valeria Kosheva  i Martyna Nabiałczyk  z klasy VC

Klasa IB oraz klasa IIIB otrzymały słodkie upominki za największe zaangażowanie w tym konkursie.

2. Konkurs na prezentację multimedialną:„MOJE PRAWA – WAŻNA SPRAWA”

Zwycięzcy:

1 miejsce:  Abigail Wendel klasa VIIIA

2 miejsce:  Gustaw Browarski klasa VIIIA

3 miejsce:  Anna Chmielewska klasa VIIIA

3.Konkurs na najciekawszą gazetkę klasową dotyczącąPraw Dziecka:

Zwycięzcy:

1 miejsce: klasa VIIIA

2 miejsce: klasa VB

3 miejsce: klasa VA

Na zajęciach z wychowawcą uczniowie pogłębiali swoją wiedzę dotyczącą Praw Dziecka. Zwieńczeniem tych zajęć był „Mały test o prawach dziecka”, do którego przystąpiły dwuosobowe delegacje uczniów z klas V-VIII. Okazało się, że bardzo dobrze znają tę tematykę. Najlepiej spisały się Lena i Ania z klasy VIIIA , które zdobyły maksaymalną ilość punktów – 13pkt. Jeden punkt mniej zdobyli:  Julia i Antek z klasy VIB , Nadia i Julia z klasy VIIC  oraz Joanna i Michał z klasy VIC .

W poniedziałek 27 listopada zakończyliśmy akcję, udekorowaliśmy gazetki na korytarzach szkolnych pracami uczniów, a zwycięzców nagrodziliśmy  drobnymi upominkami o świątecznej tematyce. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili. Zapraszamy do galerii zdjęć i podobnej akcji za rok.