SZKOŁA PAMIĘTA

W naszej szkole przywiązujemy wagę do kształtowania postaw patriotycznych wśród młodego pokolenia. Przygotowujemy projekty, upamiętniamy osoby ważne dla historii naszej ojczyzny, także tej lokalnej.

W bieżącym roku szkolnym wzięliśmy udział w akcji „Szkoła pamięta”. W ramach tego projektu uczniowie przygotowali piękne medale upamiętniające 250. Rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej. Ponadto uczniowie klasy 7b pamiętali o żołnierzach poległych w walkach o niepodległość i zapalili znicze pod pomnikiem Żołnierza Zwycięzcy. Klasy 5a i 5b wraz z wychowawcami i opiekunami odwiedzili zamek w Będzinie, który jest ważnym miejscem dla mieszkańców naszego regionu. Przechowuje nie tylko pamiątki związane z samą historią zamku – ale także daje przestrzeń do opowiadania o mieszkańcach Zagłębia. Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w próbie generalnej przedstawienia „Do widzenia mój pamiętniku” w TDZ w Będzinie, które jest wzruszającą adaptacją wspomnień mieszkanki getta, Rutki Laskier. Klasa 8a tropi losy lotników RAF-u, walczących w czasie II wojny światowej w bitwie o Anglię, a będących mieszkańcami naszego województwa.

Za udział w akcji otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom od Ministra Edukacji i Nauki.