„SZCZĘŚLIWY ROWEREK 2023”

W ramach projektu Europejskiego Tygodnia Mobilności. Zapraszamy społeczność Szkoły Podstawowej nr 12 w Dąbrowie Górniczej (uczniów wraz z rodzicami, nauczycieli i pracowników administracji i obsługi) do udziału w akcji „Szczęśliwy rowerek” – „Dzień bez samochodu”.
Celem działań, do których chcemy Państwa zachęcić ma być ograniczenie ruchu samochodowego w mieście. Zastanawiając się nad tym, co możemy zrobić, by przekonać mieszkańców do korzystania np. z komunikacji miejskiej, przesiadki na rower czy też hulajnogę wymyśliliśmy akcję o nazwie „SZCZĘŚLIWY ROWEREK 2023”. Jak wiemy, „szczęśliwy numerek” nieraz uratował uczniów z opresji. Tym razem może ich uratować „szczęśliwy rowerek” – jeśli uczniowie przyjadą do szkoły na rowerze lub hulajnodze otrzymają bilecik, który uprawniał będzie uczestnika do zwolnienia z odpowiedzi w dniu akcji.
Akcja odbędzie się 22 września 2023 r. Regulamin i zgoda rodziców na udział ucznia w akcji dostępne są w załączniku. Wydrukowaną i podpisaną przez rodzica zgodę należy oddać wychowawcy klasy.

Życzę szerokiej drogi.
                                                                                                                                                                                                                                             Artur Kaczmarczyk