ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

17 listopada 2023r. nasza szkoła przystąpiła po raz trzeci do kolejnej,  już XIII edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Przez cały tydzień od 13.11.23r. uczniowie naszej szkoły mogli przypominać sobie tabliczkę mnożenia, albowiem w całej szkole pojawiły się na oknach przykłady działań, wierszyki i inne ściągi związane z  tabliczką mnożenia. Klasy III umieściły  swoje kolorowe przykłady na specjalnych sowach  – symbolu tego święta.

W piątek 17.11.2023r. 8 Komisji Egzaminacyjnych, złożonych z 18. uczniów klas VI, przystąpiło do swojej pracy. Wraz z nauczycielem opiekunem przez kolejne 4 godziny lekcyjne odwiedzali poszczególne klasy od  III do VIII, aby przeegzaminować uczniów (według scenariusza nr 2). Niestety klasy VII w tym dniu pojechały do teatru, więc ominęła ich nasza zabawa.

Łącznie do  akcji przystąpiło  264 uczniów, 218 zdało  egzamin, co stanowi 83% wszystkich zdających, otrzymując tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Podczas przerw komisje sprawdzały wiedzę na szkolnych korytarzach, zachęcając
do zabawy dyrekcję, nauczycieli oraz pracowników szkoły. 28 nauczycieli przystąpiło do egzaminu oraz pani kucharka, sekretarka, szatniarka oraz pan konserwator.

Egzaminatorzy i egzaminowani spisali się na medal! Najbardziej stresowali się  dorośli, ponieważ nie chcieli wypaść źle przed młodzieżą. Ale dali radę! Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Gratulujemy wszystkim pozytywnych wyników testów i dziękujemy za wspólnie spędzony dzień. Zapraszamy za rok!

Koordynatorzy: Dagmara Czerwiec, Jolanta Gwiazda-Pniak,  Joanna Hejczyk- Zubień, Małgorzata Pasternak- Rogalińska