OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

„Najważniejsze w życiu jest życie, a jak jest życie, to najważniejsza jest wolność. A potem oddaje się życie za wolność- i już nie wiadomo, co jest najważniejsze”.

Marek Edelman

Pod hasłem „Bohaterowie wolności” 10 listopada obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Scenariusz uroczystości przeniósł nas do przeszłości, poznaliśmy sylwetki tych, którzy swoim życiem dali wyraz miłości do drugiego człowieka i ojczyzny. Na scenie pojawili się m.in. Tadeusz Kościuszko, Józef Piłsudski, Irena Sendlerowa czy Lech Wałęsa. Uczniowie  klas pierwszych przygotowali patriotyczne piosenki oraz oryginalne układy choreograficzne.

Akademia została przygotowana przez p. H. Otrębską, p. B. Galę, p. Rok- Strzałę wraz z uczniami klas 5a, 6b, 7c i 8a oraz p. Sroczyńską i p. Barańską – Feledyk z ich klasami wychowawczymi.

Radosne obchody Narodowego Święta Niepodległości

W ramach obchodów Święta Niepodległości we wtorek 7.11.23 r. odbyła się gra dydaktyczna „Drogi do niepodległości”. Wzięły w niej udział zespoły z klas siódmych i ósmej. Były ogromne emocje i dobra zabawa. W rywalizacji zwyciężył zespół z klasy 7c, II miejsce kl. 7b, III miejsce kl. 7a.

W konkursie na najładniej udekorowaną klasę zwyciężyły:

W kategorii klas I-III: I miejsce kl. 2a, 2b

II miejsce kl. 3a, 3c

III miejsce kl. 1c, 2c

W kategorii klas IV-VIII: I miejsce kl. 5b

II miejsce kl. 7b

III miejsce kl. 4a

Serdecznie gratulujemy.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości zakończyliśmy patriotycznym karaoke. Klasy 4-8 zaprezentowały wcześniej przygotowane piosenki w piątek 10.11. 23 r. Uczniowie pięknie zaśpiewali. Te chwile pozostaną w na długo w naszej pamięci. Również tego dnia cała społeczność szkolna odśpiewała o godzinie 11.11 hymn państwowy.