OBCHODY DNIA KOBIET

„Kobiecość nie jest o tym, aby być delikatnym, jest o tym, aby być odważnym.” – Coco Chanel.

Obchody Dnia Kobiet w naszej szkole nie odbyły się wyłącznie 8 marca. Cały tydzień świętowaliśmy, poznając postacie nietuzinkowych, odważnych i silnych kobiet, które miały wpływ na losy świata i zasłużyły się ludzkości. 8 marca podsumowaliśmy nasze działania- przygotowano wystawę projektów „Kobiet kobietom”, poświęcone między innymi Grecie Thunberg, Królowowej Jadwidze, Malali Youzasafzi, Agacie Christie. Uczennice klas 6 i 7 przebrały się za kobiety – ikony : Briggitte Bardot, Coco Chanel, Marylin Monroe. W szkole pojawiły się informacje dotyczące historii praw kobiet, aforyzmy znanych i podziwianych pań, a także prezentacja „Her-Storia”, prezentująca sylwetki bohaterek historycznych.

Dla chętnych przygotowano również gry i zabawy – o tytuł Feminoznawcy SP 12 walczyli uczniowie klas 5-8. Zmagania miały dwuetapowy przebieg, a tytuł mistrzyni otrzymała Nadia Szawarska. Klasy młodsze mogły poszerzać swoją wiedzę, pracując z wykreślankami i zagadkami.

Projekt przygotowały B. Gala, A. Rok-Strzała, J. Gwiazda- Pniak i N. Janczur (test interaktywny) oraz dziewczyny z klasy 6b, 5a i 7c.