III Szkolny Rajd po Dąbrowie Górniczej

17 maja uczniowie klasy III b i III c uczestniczyli w III Szkolnym Rajdzie po Dąbrowie Górniczej „Detektywi historii na szlaku”. Rajd rozpoczął się w Szkole Podstawowej nr 26 w Łośniu, wszystkich uczestników powitał dyrektor szkoły pan Józef Czaja. Następnie młodzi turyści przeszli na „Łeverest”, pod pomnik przyrody – jesion wyniosły, który liczy sobie już ponad 120 lat. Kolejnymi punktami zwiedzania były młyny: Rydzewskiego i Freya. Niestety pogoda pokrzyżowała nam plany dalszego zwiedzania i nie podeszliśmy pod Kapliczkę św. Nepomucena i na dawne stanowisko archeologiczne, gdzie został odkryty w 2006 roku  „Skarbu Hutnika”. W jego skład wchodziło 1125 monet.1067 z nich znajdowało się bezpośrednio w szkliwionym naczyniu lub jego bliskim sąsiedztwie. Na zakończenie rajdu były pieczone kiełbaski i oczywiście pamiątkowe znaczki oraz dyplomy.