BohaterON – WŁĄCZ HISTORIĘ!

Drodzy Powstańcy!!!

Dziękujemy Wam za:

Obronę kraju, dzięki temu możemy żyć w wolnej Polsce,

Za wolność dzięki temu możemy dziś mówić w ojczystym języku,

Za to, że się nie poddaliście,

Za walkę i wytrwanie!!!!

Uczniowie kl. 5a Szkoły Podstawowej nr 12 w Dąbrowie Górniczej

Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w projekcie. W ramach akcji „BohaterON” Przeprowadzono dwie lekcje historii poświęcone Powstaniu Warszawskiemu. Oglądaliśmy prezentację multimedialną przygotowaną przez uczennicę, filmy ze wspomnieniami uczestników powstania. Mieliśmy okazję spacerować po wirtualnym Muzeum Powstania Warszawskiego. Klasa siódma poznała historię żółtej koperty, której nigdy nie dostarczono adresatowi i umieszczono ją w muzeum. Przygotowała kolorowanki ze znakiem oddziału Chrobry I. Najmłodsi uczestnicy projektu kl. 5a czytała komiks poświęcony tematyce powstańczej, wykonała ilustracje do niego i napisała życzenia dla Powstańców. Na pewno będziemy powtarzać nasze działania, gdyż klasa ósma przygotowuje projekt semestralny poświęcony powstaniu warszawskiemu.

Wzięliśmy udział w świątecznej edycji projektu. Klasy siódme zapoznały się ze słuchowiskiem pt: „Bombka z Memmingen” dzięki temu poznaliśmy młodego powstańca i historię magicznej bombki wykonanej 24.12.1944 roku w stalagu, gdzie przebywał jako jeniec wojenny. Wykonaliśmy patriotyczne bombki na wzór tej z Memmingen.