„Dziel się uśmiechem”

Zdrowe zęby są niezbędne do zachowania zdrowia jamy ustnej oraz całego organizmu. Dzieci, które mają zadbane zęby czują się pewniej w kontaktach z rówieśnikami. Uczniowie klasy 2c przystąpili do programu „Dziel się uśmiechem”, który był realizowany cyklicznie od stycznia do kwietnia przez Panią Agatę Barańską – Feledyk we współpracy z PCK. Dzieci zgłębiły tajniki dbania o higienę jamy ustnej. Poznały zagadnienia związane z budową, rolą i funkcjami zębów oraz ich rodzajami. Prowadziły grafik mycia zębów. Zrealizowaliśmy najważniejszy cel jakim było kształtowanie postaw prozdrowotnych oraz wdrożenie do profilaktyki. Zajęcia wzbudziły wielkie zainteresowanie i dzieci aktywnie w nich uczestniczyły.