Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Dnia 22.04.2022 r. w kasie 5 c na lekcji języka polskiego w ramach realizacji projektu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” gościł  druh Maksymilian- były uczeń naszej szkoły. Zajęcia dotyczyły lektury pt. „Czarne Stopy”, a ich celem było  zachęcenie dzieci  do czytania, aktywnego spędzania wolnego czasu i odkrywania własnych pasji.

W czasie lekcji uczniowie poznali historię harcerstwa, strukturę organizacji, wesołe i ciekawe zabawy oraz posłuchali fascynujących opowieści związanych z działalnością druha. Dzieci dowiedziały się również, że po przeczytaniu książki S. Szmaglewskiej pt. „Czarne Stopy” Maks postanowił zostać harcerzem.

Podczas zajęć uczniowie śpiewali piosenki, tańczyli, odczytywali zaszyfrowane wiadomości, a także poznawali komendy harcerskie i zasady musztry. Na rozpoczęcie i zakończenie spotkania uczestnicy stworzyli krąg i przekazali sobie „iskierkę przyjaźni”.

Lekcja prowadzona przez druha Maksa bardzo podobała się uczniom, być może niektórzy z nich wstąpią w szeregi harcerstwa, a większość z nich na pewno z zainteresowaniem przeczyta „Czarne Stopy”.