Dzień Języka Ojczystego

21 lutego 2020 roku wspólnie świętowaliśmy Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie przygotowali szereg zabaw i gier językowych i ortograficznych, które w zabawny i oryginalny sposób miały pomóc kolegom zapamiętać reguły poprawnej polszczyzny. Bawiliśmy się w łamańce językowe, zgadywanki, odkrywaliśmy możliwości słowników, odgadywaliśmy smak przypraw oraz wędrowaliśmy palcem po polskiej mapie. Impreza została przygotowana przez polonistów i bibliotekarzy naszej szkoły. Na zajęciach w trakcie różnych przedmiotów również skupialiśmy się na poprawności języka ojczystego, rozwiązując quizy, grając w kalambury i organizując grupowe zawody wiedzy o literaturze i historii Polski. Stoiska – „Polski język- trudny język”, „Łamańce językowe”, „Zagadkowy język polski”, „Baśnie i legendy polskie”, ” Polska w zwierciadle historii”, „Językowe dziwolągi – archaizmy”, „Synonimy, antonimy”, „Komiks polski”, ” Zabytki polskie”, „Potrawy i tradycje polskie”. W szkole tego dnia można było spotkać różne postacie, które przybyły z kart polskich lektur.