Dzień Języka Ojczystego

 

Życzenia z okazji Dnia Dziecka

Życzenia z okazji Dnia Dziecka

Drodzy Uczniowie! Z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam dużo zdrowia, szczęścia, spełnienia najskrytszych marzeń, sukcesów w nauce, rozwoju swoich pasji i talentów ...

 

ZAPISY DZIECI DO ŚWIETLICY NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Świetlica szkolna obejmuje opieką uczniów z klas I-III i w uzasadnionych przypadkach z kl. IV-VIII. Kwalifikacja uczniów do świetlicy odbywa się corocznie...

 

Dodatkowy nabór dla dzieci do klasy I na rok szkolny 2020/2021

Zawiadomienie Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 w Dąbrowie Górniczej informuje, że od 25.05.2020 r. do 3. 06. 2020 r. będzie prowadzony dodatkowy nabór dla...

 
 
21 lutego 2020 roku wspólnie świętowaliśmy Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie przygotowali szereg zabaw i gier językowych i ortograficznych, które w zabawny i oryginalny sposób miały pomóc kolegom zapamiętać reguły poprawnej polszczyzny. Bawiliśmy się w łamańce językowe, zgadywanki, odkrywaliśmy możliwości słowników, odgadywaliśmy smak przypraw oraz wędrowaliśmy palcem po polskiej mapie. Impreza została przygotowana przez polonistów i bibliotekarzy naszej szkoły. Na zajęciach w trakcie różnych przedmiotów również skupialiśmy się na poprawności języka ojczystego, rozwiązując quizy, grając w kalambury i organizując grupowe zawody wiedzy o literaturze i historii Polski. Stoiska – „Polski język- trudny język”, „Łamańce językowe”, „Zagadkowy język polski”, „Baśnie i legendy polskie”, ” Polska w zwierciadle historii”, „Językowe dziwolągi – archaizmy”, „Synonimy, antonimy”, „Komiks polski”, ” Zabytki polskie”, „Potrawy i tradycje polskie”. W szkole tego dnia można było spotkać różne postacie, które przybyły z kart polskich lektur.