WAŻNA INFORMACJA DLA RODZICÓW

Ubezpieczenie dzieci

Szanowni Rodzice!

W obecnym stanie prawnym nie ma regulacji ustanawiających obowiązkowe ubezpieczenia w odniesieniu do działalności szkół i placówek oświatowych. Zatem umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dzieci i młodzieży szkolnej jest dobrowolną umową ubezpieczeniaUmowa ta może być zawarta wyłącznie z woli rodziców. Dotyczy to zarówno nieszczęśliwych wypadków zaistniałych w czasie zajęć edukacyjnych realizowanych na terenie szkoły, jak i w przypadku imprez i wycieczek szkolnych w kraju. Wyjątek stanowią wycieczki lub imprezy zagraniczne, których uczestnikiem musi być osoba ubezpieczona od następstw nieszczęśliwych wypadków.

W roku szkolnym 2018/2019 dyrektor szkoły w porozumieniu  z przewodniczącym rady rodziców ustalił, że szkoła nie będzie ubezpieczała grupowo uczniów. Obecne ubezpieczenie obowiązuje do końca września 2018r.