Dzień Otwarty Szkoły Policji

W dniu 9 czerwca 2017 r. uczniowie klas IV a i IV b  pod opieką  nauczycieli:  Magdaleny Kani,  Eweliny Nowak-Szumielewicz, Artura Kaczmarczyka i pedagoga szkolnego  wzięli udział w Dniu Otwartym  Szkoły Policji w Katowicach.

Po raz kolejny czerwiec okazał się dla nas przychylny, nie tylko za sprawą pięknej pogody, która rokrocznie nam dopisuje, ale także dzięki wszelkim atrakcjom podczas 18 Dnia Otwartego organizowanego w Szkole Policji. Tegoroczny program był jak zwykle bardzo atrakcyjny i musieliśmy ze względu na ograniczenia czasowe wybrać tylko niektóre z atrakcji. Po przyjeździe na miejsce, czekał na nas opiekun grupy – policjant ze Szkoły Policji, który zapoznał nas z warunkami naboru i nauki w  szkole policyjnej. Towarzyszył  i służył jako przewodnik podczas całodniowego pobytu. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9.00  na placu apelowym od zbiórki i przemarszu pododdziałów szkolnych. Dzięki uprzejmości straży pożarnej  zrobiono wspólną fotografię wszystkich zgromadzonych uczestników ze strażackiego podnośnika.

Dla wszystkich zainteresowanych aktywnością sportową przygotowane były konkursy sprawnościowe i tor przeszkód. W biegu z przeszkodami pierwsze miejsce  zajęły Katarzyna Kocel z klasy IV a i Karolina Król z IV b, II miejsce – Pola Czepukojć z klasy IVa i Mateusz Lekstan  z IV b, III miejsce – Michał Bąbczyński z klasy IVa i Kamil Szul z IV b. Laureaci otrzymali  drobne upominki.

Uczniowie zobaczyli wystawę  sprzętu wojskowego, Straży Granicznej, Izby Celnej oraz Służby Więziennej.  Dużą atrakcją była możliwość zapoznania się  z tresurą psów policyjnych oraz pokaz jazdy konne w wykonaniu Zespołu Konnego Sekcji Prewencji KMP w Chorzowie. Każdy uczeń dowiedział się co to jest daktyloskopia oraz otrzymał na pamiątkę swoje odciski palców. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Zapraszamy do galerii!