Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej

Uczniowie klasy ratowniczo – medycznej III Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Władysława Andersa odwiedzili naszą szkołę. Opowiedzieli swoim młodszym kolegom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy i jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Pokazali również na fantomach jak wykonuje się resuscytację krążeniowo-oddechową oraz zademonstrowali Chwyt Heimlicha, który  potrafi uratować życie w przypadku, gdy w drogach oddechowych znalazło się ciało obce. Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych. Bardzo ważne jest wprowadzenie tematyki pierwszej pomocy i oswajanie z nią najmłodszych, bowiem kiedy dorosną, nie będą się bały udzielać pierwszej pomocy.