Pasowanie na czytelnika

Panie bibliotekarki: Bożena Gala i Justyna Błaut   przygotowały  pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. W tym roku pierwszoklasiści podczas uroczystości mieli okazję przypomnieć sobie baśń pt. „Kopciuszek”. W role bohaterów historii o biednej, ale pięknej dziewczynce wcielili się uczniowie klas VI c i V d. Po zakończeniu występu pierwszoklasiści zostali pasowani przez panią dyrektor na czytelników.

Na pamiątkę udziału w  uroczystości dzieci otrzymały lektury, podarowane szkole w ramach projektu „Mała książka- wielki człowiek”, zainicjowanego przez Instytut Książki. Program realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Pamiątkowe breloczki dla uczniów klas pierwszych zostały wykonane za pomocą drukarki 3d, zakupionej w ramach realizacji Programu  „Laboratoria Przyszłości”. Natomiast piękna dekoracja sceny i fotorelacja mogły być przygotowane przy użyciu farb oraz aparatu fotograficznego -narzędzi  również zakupionych podczas wdrażania wyżej wymienionego projektu.