Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest od 2008 roku, a inspiracją stała się książka „The Dot”, której autorem jest Peter Reynolds. Książeczka opowiada o małej Vashti, której świat zmienił się dzięki kropce. Święto obecnie jest obchodzone w 108 krajach, ma na celu pobudzać kreatywność uczniów. Nasza szkoła również włączyła się w obchody. Dzieci wysłuchały fragmentu książki i wykonały piękne prace plastyczne. W tym dniu kropka była obecna w wielu miejscach. Zachęcamy również do przeczytania całej książki.

To był wspaniały i niezapomniany dzień!

Uczniowie klas IVA, IVB, VA i VC  na lekcji matematyki z Panią Dagmarą Czerwiec również świętowali Międzynarodowy Dzień Kropki. Poznali historię tego święta, obejrzeli film o małej Vashti. Potem były kropkowane zabawy z tabliczką mnożenia, kreatywne „Domino quiz”, a na koniec kodowanie swojego imienia i nazwiska za pomocą kropkowego alfabetu Braille’a. Najważniejszym punktem lekcji było narysowanie na kropce swojego talentu. Uczniowie bez problemu wykonali prace. Gratulujemy kreatywności i odkrycia swoich zdolności! Uczniowie, rozwijajcie dalej swoje pasje i talenty!