Wycieczka do Brennej

W październiku klasy 8b, 8c i 8d wraz z opiekunami p. Weroniką Stalką, p. Jolantą Bieńkowską, p. Andrzejem Sermakiem i p. Marcinem Rybałtowskim wzięli udział w krajoznawczo – integracyjnej wycieczce, która rozpoczęła się od zwiedzania Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu. W muzeum uczniowie zapoznali się z bioróżnorodnością w obrębie morskich skorupiaków, mięczaków i ryb. Powtórzyli swoje wiadomości z zakresu zoologii a także poznali historię Bałtyku i poszerzyli wiedzę na temat fauny morskiej. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się znajdująca się w muzeum motylarnia. Podziwialiśmy w niej egzotyczne gatunki motyli i innych owadów. Kolejnym punktem wycieczki był przejazd do Brennej. Ta malownicza, górska miejscowość przywitała nas piękną pogodą i wspaniałymi widokami. Główną atrakcją wycieczki była wędrówka szlakiem górskim na szczyt Błatnia. Podczas spaceru leśną trasą mogliśmy podziwiać malownicze widoki na pasmo Beskidu Śląskiego. Po kilkugodzinnym marszu dotarliśmy do Schroniska PTTK na Błatniej. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się na pyszną pizzę do restauracji “Skalny Dworek”. Nasz wyjazd okazał się doskonałym sposobem nie tylko na relaks i rekreację, ale również na integrację zespołów klasowych. Uczniowie wrócili zachwyceni i już nie mogą doczekać się kolejnego wspólnego wyjazdu.