Warsztaty bożonarodzeniowe w świetlicy

W dniu 7 grudnia 2022 roku w świetlicy szkolnej odbyły się rodzinne warsztaty bożonarodzeniowe. Celem spotkania było kultywowanie tradycji tworzenia dekoracji świątecznych, a przede wszystkim wzmacnianie więzi emocjonalnej dzieci i rodziców.
Podczas warsztatów uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami świetlicy przygotowali piękne ozdoby świąteczne. Do ich wykonania zostały wykorzystane m in. materiały z laboratoriów przyszłości. Przy dźwiękach kolęd, w miłej rodzinnej atmosferze powstały oryginalne bombki ozdabiane cekinami, świeczniki, choinki, aniołki i gwiazdki z masy solnej oraz ozdoby z drewnianych patyczków. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym zapałem i zaangażowaniem oraz inwencją twórczą. Wykonane prace będą sprzedawane na szkolnym kiermaszu świątecznym, a środki pozyskane ze sprzedaży zostaną przekazane na działalność Szkolnego Koła Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.
Zorganizowane warsztaty były radosnym przeżyciem i przeniosły wszystkich w nastrój oczekiwania na utęsknione święta Bożego Narodzenia. Dzięki wspólnej pracy poczuliśmy atmosferę przedświątecznych przygotowań.
Wszystkim dzieciom i rodzicom serdecznie dziękujemy za przybycie, pomoc, wspaniale spędzony czas i zapraszamy na kolejne warsztaty plastyczne.