Konkurs „Bezpieczne Ferie”

 

Witajcie wakacje

Witajcie wakacje

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbyło się 19 czerwca w trzech grupach. Nauczyciele nie szczędzili trudu, by wszystko dopiąć na przysłowiowy guzik. Programy...

 
Komers 2019

Komers 2019

 Dnia 8 czerwca 2019 roku w naszej szkole odbył się komers, który zorganizowali rodzice uczniów klas ósmych. Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor,  życząc...

 

Wykaz szkół dla absolwentów szkół podstawowych w województwie śląskim

Informujemy uczniów kl. VIII szkół podstawowych, że wykaz szkół został zamieszczony na stronie http://bip.kuratorium.katowice.pl/index.php/ogloszenia-bip/ogloszenia-inne/wykaz-szkol-ponadgimnazjalnych-w-wojewodztwie-slaskim/ .

 
 

 

Celem konkursu plastycznego „Bezpieczne ferie” zorganizowanego przez świetlicę szkolną było propagowanie zasad bezpiecznego wypoczynku w okresie ferii zimowych w domu i poza nim. Miał on również kształtować właściwe postawy w zakresie zapobiegania nieszczęśliwym wypadkom, które mogą zdarzyć się w okresie wypoczynku zimowego, zarówno podczas zabaw na świeżym powietrzu jak i w domu. Konkurs ten powinien uświadomić dzieciom przyczyny występowania zagrożeń, szczególnie związanych z naturalnymi zbiornikami wodnymi oraz w kontaktach z osobami obcymi, a także wyrobienie możliwie skutecznych umiejętności prawidłowego zachowania się podczas ich wystąpienia. Konkurs miał na celu pobudzenie wyobraźni dzieci: jak same mogą bezpiecznie i zdrowo wypoczywać, aby nie narażać siebie oraz innych na niebezpieczeństwa. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I – VI. Organizatorem konkursu była pani Beata Janowska.

 

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

 

KLASY I – III

I MIEJSCE:        LIDIA KOCHAN  IIA

II MIEJSCE :    JAGODA ŁYDKA  ID  ORAZ  JAN NALEPA  ID

III MIEJSCE:   OSKAR SZEWCZYK IB  ORAZ  PIOTR ŻĄDŁO IIB

WYRÓŻNIENIE: DOMINIKA CUDAK  IIA ORAZ ALAN JANIK IIIC

 

KLASY IV – VI

I MIEJSCE:     WIKTORIA PLASKOTA VI C

II MIEJSCE:  WIKTORIA JURASIŃSKA VIC

III MIEJSCE: ANNA SOLIWODA  IVC   ORAZ   SANDRA NIEMIEC VIC