Konkurs „Bezpieczne Ferie”

 

Prawa Dziecka

Prawa Dziecka

Prawo ma służyć człowiekowi, jest naszą podstawą funkcjonowania w społeczeństwie i tarczą ochronną. Dzieci posiadają szczególne prawa. Dziecko nie potrafi...

 
Wielkie Andrzejkowe Wróżenie

Wielkie Andrzejkowe Wróżenie

28 i 29 listopada w odbyło się WIELKIE ANDRZEJKOWE WRÓŻENIE. Motywem przewodnim w tym roku były kolory i kwiaty. Uczennice i uczniowie klas III-VIII w kolorowych...

 
WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

Kierownik świetlicy wraz z wychowawcami  świetlicy zapraszają uczniów i ich opiekunów na coroczne Warsztaty Bożonarodzeniowe, które odbędą się 12 grudnia...

 
 

 

Celem konkursu plastycznego „Bezpieczne ferie” zorganizowanego przez świetlicę szkolną było propagowanie zasad bezpiecznego wypoczynku w okresie ferii zimowych w domu i poza nim. Miał on również kształtować właściwe postawy w zakresie zapobiegania nieszczęśliwym wypadkom, które mogą zdarzyć się w okresie wypoczynku zimowego, zarówno podczas zabaw na świeżym powietrzu jak i w domu. Konkurs ten powinien uświadomić dzieciom przyczyny występowania zagrożeń, szczególnie związanych z naturalnymi zbiornikami wodnymi oraz w kontaktach z osobami obcymi, a także wyrobienie możliwie skutecznych umiejętności prawidłowego zachowania się podczas ich wystąpienia. Konkurs miał na celu pobudzenie wyobraźni dzieci: jak same mogą bezpiecznie i zdrowo wypoczywać, aby nie narażać siebie oraz innych na niebezpieczeństwa. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I – VI. Organizatorem konkursu była pani Beata Janowska.

 

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

 

KLASY I – III

I MIEJSCE:        LIDIA KOCHAN  IIA

II MIEJSCE :    JAGODA ŁYDKA  ID  ORAZ  JAN NALEPA  ID

III MIEJSCE:   OSKAR SZEWCZYK IB  ORAZ  PIOTR ŻĄDŁO IIB

WYRÓŻNIENIE: DOMINIKA CUDAK  IIA ORAZ ALAN JANIK IIIC

 

KLASY IV – VI

I MIEJSCE:     WIKTORIA PLASKOTA VI C

II MIEJSCE:  WIKTORIA JURASIŃSKA VIC

III MIEJSCE: ANNA SOLIWODA  IVC   ORAZ   SANDRA NIEMIEC VIC