Kto wita wiosnę?

Kto wita wiosnę?

Miłym zwyczajem stały się spotkania przygotowujące przyszłych pierwszoklasistów do nauki i zabawy w naszej szkole. 27 kwietnia 2015r. odwiedziła nas grupa pięciolatków z Przedszkola nr 36. Najpierw nasi mali goście uczestniczyli w zajęciach ruchowych na sali gimnastycznej. Dzieci zostały podzielone na trzy zespoły i  wykonywały konkurencje sportowe wraz z kolegami z klasy 1f. Następnie po części zabawowo – ruchowej grupa przeszła do sali lekcyjnej. W klasie przedszkolaki obejrzały inscenizację pt.: „Witamy wiosnę” w wykonaniu uczniów z kl.1 f. Później w oparciu o przedstawienie oraz film edukacyjny „Zwiastuny wiosny” utrwalały informacje o zwierzętach, których pojawienie się utwierdza nas w przekonaniu, że wiosna już do nas zawitała. Podsumowaniem zajęć było wykonanie przez dzieci planszy dydaktycznej pod tytułem „Kto wita wiosnę?”. Zadowoleni i pełni wrażeń goście wrócili do przedszkola. O dobrą atmosferę oraz naukę i zabawę zadbały Panie B. Sokalska i A. Barańska – Feledyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *