Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi 2015 obchodzimy 22 kwietnia, w tym roku  pod hasłem „ Z energią zmieńmy źródła”.  Ma ono promować odnawialne źródła energii oraz oszczędzanie energii.  Przedstawienie  przygotowane przez klasę V b, wspomagane było ekologiczną  i rytmiczną piosenką „My chcemy grać w zielone”,  w wykonaniu młodszych uczniów z klasy III  c.  Akcja rozgrywała  się w Światowym Sądzie w Burgu,  gdzie toczyła się rozprawa przeciwko Tomaszowi Rotwailerowi. W tle widniała wymowna dekoracja nawiązującą do tematyki przedstawienia, które w sposób humorystyczny naświetliło problem globalnego ocieplenia, zanieczyszczenia planety i bezmyślność ludzi. Oskarżony nie dbał o uciemiężoną staruszkę Ziemię, ale rozprawa w sądzie uświadamia mu błędy jakie popełniał. Chłopiec przyznał się do winy,  postanowił  żyć w zgodzie z naturą i zaśpiewał piosenkę M. Grechuty „ Zostawcie nam czysty kawałek świata”.

Szkolne Obchody Światowego Dnia Ziemi przygotowały panie: Jadwiga Janowska, Beata Janowska, Beata Brosch.

W przedstawieniu występowali:
konferansjerzy / Michał Lalik i Oliwia Hrabia/
Sędzia /Zuzanna Rogacz/: Anna Maria Weselińska
Oskarżony /Dawid Jędrusik/: Tomasz Rotwailer
Prokurator /Konrad Jasik/: Jan Surowiec
Obrońca/ Łucja Ludwikowska/: Genowefa Męcząca
Matka /Aleksandra Halaba/
Ziemia /Marcelina Wink
Lekarz /Staś Polko/
Ekolog /Mateusz  Madejski /
Pielęgniarka /Marcelina Wink/
Strażnik /Konrad Jackiewicz/
Nauczyciel /Michał Lekstan/
Świadkowie / Ola Kućmierz, Roksana Kondratowicz, Dawid Kozłowski, Szymon Widurski, Kacper Barłożek, Oliwier Dudek, Klaudia Strojek, Amelia Bakowska, Gabrysia Hader, Michał Bednarczyk.
Uczniowie klasy IIIc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *