44. Górski Rajd Zagłębiaków

W ostatni weekend września grupa uczniów naszej szkoły wraz z paniami: B. Sokalską, A. Barańską- Feledyk, H. Otrębską, J. Błaut i B.Sroczyńską uczestniczyła w 44. Górskim Rajdzie Zagłębiaków, który był zorganizowany przez Miejski Oddział PTTK w Dąbrowie Górniczej. Patronat Honorowy nad rajdem objął Prezydent Dąbrowy Górniczej – Zbigniew Podraza oraz Wójt gminy Rajcza – Kazimierz Fujak. Trasy rajdu prowadziły przez piękną Ziemię Żywiecką. Meta miała miejsce w amfiteatrze w Rajczy, gdzie czekała na uczestników moc atrakcji, niespodzianek i wiele nagród. Dodatkowo na scenie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Rajczańska” oraz duet taneczny, prezentując tańce standardowe i latynoamerykańskie. Uczniowie naszej szkoły zdobyli I miejsce w Konkursie Piosenki Turystycznej, Konkursie Krajoznawczym, Konkursie Plastycznym, a Krzysztof Łysak zdobył I nagrodę (rower górski ) w  Konkursie Sprawnościowym. Szkoda, że kolejny rajd będzie dopiero za rok.