Beskid Niski

W dniach 17 – 18 maja 2013 r. uczniowie klas IV – VI wzięli udział w wycieczce w Beskid Niski. Młodzi turyści wyruszyli z Wysowej  Zdrój na Kozie Żebro (847 m n.p.m.). Oryginalną nazwę nadali podobno temu szczytowi austriaccy kartografowie, którzy znaleźli na nim szkielet sarny, potocznie zwanej tu kozą. Następnie przeszli szlakiem turystycznym ponownie do Wysowej  Zdrój.  Po krótkim odpoczynku w Parku Zdrojowym wyruszyli autokarem do Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia Diecezji Przemysko – Nowosądeckiej „ELEOS” w Gładyszowie, gdzie czekała na nich ciepła kolacja. Wieczorem uczniowie zwiedzili jeszcze Cerkiew w Regietowie. Następnego dnia, zaraz po śniadaniu nasi turyści wyruszyli na Przełęcz Małastowską, zwiedzili tam cmentarz wojskowy z okresu I wojny światowej. W schronisku na Magurze Małastowskiej mieli okazję uzupełnić pieczątki w książeczkach GOT. Kolejnym punktem wycieczki był spacer wzdłuż jeziora Klimkówka – zbiornika zaporowego utworzonego na rzece Ropie oraz zwiedzanie drewnianej cerkwi greckokatolickiej pw. Narodzenia NMP z 1810 roku w miejscowości Łosie.