Dzień Ziemi

Tegoroczny, XXIX „Tydzień Ziemi”, obchodziliśmy 22 kwietnia, dokładnie wtedy świętuje się na całym świecie.  Hasło przewodnie to: „Mniej znaczy więcej”. W centrum uwagi znajduje się zatem kwestia betonowania miast, coraz większej wycinki lasów, marnowania żywności, zakupoholizmu, spożywania nadmiernej ilości mięsa, a także naszego stosunku do otaczającej nas przestrzeni, zwierząt i ludzi. Czy potrafimy odpowiedzialnie korzystać z zasobów Planety, dbać o nią i ją chronić ?

W naszej szkole wszystkie klasy odśpiewały  pieś Marka Grechuty: „Zostawcie nam….”, następnie  wzięły udział w happeningu ekologicznym, a tło stanowiła dekoracja wykonana z prac uczniów.  Nauczyciele część zajęć  poświęcili tematyce obchodów Dnia Ziemi, a były to: pogadanki, filmiki, prace plastyczne.