„Wiosna w kolorze nadziei”

Pamiętaj- SIŁA JEST W TOBIE! WSZYCY MAJĄ JEDNAKOWE PRAWO DO SZCZĘŚCIA!
Do SP 12 zawitała już wiosna w pełni! Wspólnie przygotowaliśmy się na jej powitanie, biorąc udział w projekcie – „Wiosna w kolorze nadziei”. Uczniowie zaprojektowali pięknego motyla – efekt połączonych sił wszystkich! Wraz z kolorowymi motylami udekorowaliśmy szkołę hasłami przypominającymi nam, że należy zawsze mieć nadzieję i być dobrym dla siebie i innych. Wiosna to czas odradzania się i rozkwitania przyrody, rozkwitajmy i my, ciesząc się słońcem i coraz dłuższymi, słonecznymi dniami! Była to doskonała okazja, by pamiętać, że wokół nas jest mnóstwo osób, które z różnych przyczyn cierpią przez swoją odmienność. Wszyscy chcemy być szczęśliwi i mieć jednakowe prawo do funkcjonowania. Połączyliśmy powitanie wiosny i akcję „skarpetki nie do pary”, która na całym świecie symbolizuje nie tylko niedopasowane chromosomy – Zespół Downa, ale także niedopasowanie społeczne. Świat jest ogromny i różnorodny – i tylko od nas zależy, czy będziemy tworzyć szczęśliwą i zgodna wspólnotę!
Akcje przeprowadziły B. Gala, A. Rok-Strzała i A. Mazurek ze Szkolnym Klubem Wolontariusza.