Szkoły Dwunastki

Pewnego dnia drogą elektroniczną otrzymaliśmy list od Pani Alicji, bibliotekarki ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Warszawie, w którym prosiła nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z pracą naszej biblioteki:

1) Jak wygląda?

2) Jaki ma księgozbiór?

Pani Alicja chciała przygotować artykuł pt. „Co nas łączy?” .  W tekście miały zostać   opisane  biblioteki ze szkół Dwunastek.

Oczywiście przesłaliśmy informacje, i jak się okazało, nie tylko nasza Dwunastka odpowiedziała. Kontakt nawiązali także nauczyciele bibliotekarze z Olsztyna, Częstochowy, Otwocka.

Artykuł został opublikowany  w szkolnej gazetce „TUZINEK”, ukazującej się co dwa miesiące już od 10 lat w Szkole Podstawowej nr 12 w Warszawie.

Miłą niespodzianką okazała się również wykonana przez uczniów kartka z życzeniami: „Książkowych prezentów i zaczytanego całego roku 2022”.