Światowy Dzień Czarnego Kota

 

Konkurs Plastyczny ,,Portret Pani Jesieni”

Konkurs Plastyczny ,,Portret Pani Jesieni”

,, Jesień, jesień, wesoła jesień …” W taki właśnie sposób jako piękną, kolorową i wesołą postać uczniowie klas młodszych przedstawili obecną...

 
Światowy Dzień Czarnego Kota

Światowy Dzień Czarnego Kota

19 listopada w naszej świetlicy wspólnie obchodziliśmy Światowy Dzień Czarnego Kota.  Poznawaliśmy charakterystyczne cechy dla wyglądu kota, jego sposoby...

 
Szkolny Klub Wolontariusza “Pomocna Dłoń”

Szkolny Klub Wolontariusza “Pomocna Dłoń”

“Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas” (Flora Edwards) Szkolny Klub Wolontariusza...

 
 

19 listopada w naszej świetlicy wspólnie obchodziliśmy Światowy Dzień Czarnego Kota.  Poznawaliśmy charakterystyczne cechy dla wyglądu kota, jego sposoby poruszania się i odżywiania. Kształtowaliśmy właściwy stosunek wobec zwierząt. Głównym celem obchodzonego przez nas święta było jednak zaprzeczenie powszechnie znanemu przesądowi i propagowanie powiedzeń: „Gdy Ci czarny kot przebiegnie drogę, nie mów, że to pech. Kot Ci szczęście przynieść może, jeśli tylko chcesz !”, „ My się pecha nie boimy i z czarnym kotkiem się bawimy.” Podczas zajęć uczniowie wysłuchali wiersza pt.: „ O dwóch kotkach” – H. Bechlerowej. Następnie swobodnie wypowiadały się na temat czarnych kotów. Tak…. w tym dniu interesował nas przede wszystkim kolor czarny. Podczas zajęć plastycznych uczniowie wykonali prace wykorzystując wiele technik. W naszej galerii świetlicowej pojawiły się czarne koty wydzierane z czarnego papieru, bibuły jak i malowane farbami. Wykonaliśmy również tematyczne opaski na głowę. Na zakończenie uczniowie obejrzeli bajkę „ Przygody kota Filemona”.