Światowy Dzień Czarnego Kota

19 listopada w naszej świetlicy wspólnie obchodziliśmy Światowy Dzień Czarnego Kota.  Poznawaliśmy charakterystyczne cechy dla wyglądu kota, jego sposoby poruszania się i odżywiania. Kształtowaliśmy właściwy stosunek wobec zwierząt. Głównym celem obchodzonego przez nas święta było jednak zaprzeczenie powszechnie znanemu przesądowi i propagowanie powiedzeń: „Gdy Ci czarny kot przebiegnie drogę, nie mów, że to pech. Kot Ci szczęście przynieść może, jeśli tylko chcesz !”, „ My się pecha nie boimy i z czarnym kotkiem się bawimy.” Podczas zajęć uczniowie wysłuchali wiersza pt.: „ O dwóch kotkach” – H. Bechlerowej. Następnie swobodnie wypowiadały się na temat czarnych kotów. Tak…. w tym dniu interesował nas przede wszystkim kolor czarny. Podczas zajęć plastycznych uczniowie wykonali prace wykorzystując wiele technik. W naszej galerii świetlicowej pojawiły się czarne koty wydzierane z czarnego papieru, bibuły jak i malowane farbami. Wykonaliśmy również tematyczne opaski na głowę. Na zakończenie uczniowie obejrzeli bajkę „ Przygody kota Filemona”.