Obchody Święta Niepodległości

 

Konkurs Plastyczny ,,Portret Pani Jesieni”

Konkurs Plastyczny ,,Portret Pani Jesieni”

,, Jesień, jesień, wesoła jesień …” W taki właśnie sposób jako piękną, kolorową i wesołą postać uczniowie klas młodszych przedstawili obecną...

 
Światowy Dzień Czarnego Kota

Światowy Dzień Czarnego Kota

19 listopada w naszej świetlicy wspólnie obchodziliśmy Światowy Dzień Czarnego Kota.  Poznawaliśmy charakterystyczne cechy dla wyglądu kota, jego sposoby...

 
Szkolny Klub Wolontariusza “Pomocna Dłoń”

Szkolny Klub Wolontariusza “Pomocna Dłoń”

“Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas” (Flora Edwards) Szkolny Klub Wolontariusza...

 
 

W tym roku, ze względu na pandemię Covid-19 obchody Święta Niepodległości przebiegały inaczej. Zespół humanistyczny wcześniej przygotował program, a uczniowie pracowali metodą projektu. Uczniowie klas I – III zaprojektowali strój dla Kapitana Polski – Superbohatera, który posiada niezwykłe moce, jest życzliwy, tolerancyjny i pomaga innym.

Klasy IV – VIII realizowały z okazji Święta Niepodległości następujące projekty:
1. Nasza duma narodowa –  sylwetka Polaka, który umocnił pozycję Polski na świecie i jest znany z szerzenia myśli o tolerancji, miłości, życzliwości.
2. Kobiety niepodległości –  kobiety, bez których Polska dziś nie byłaby taka, jaką znamy.
3. Projekt kalendarza na rok 2022 upamiętniający najważniejsze daty w historii Polski.
4. Drogi do wolności.

10. listopada nastąpiło posumowanie projektu. Już od rana atmosfera była podniosła. Uczniowie byli odświętnie ubrani. O godz. 11.11 odśpiewaliśmy hymn państwowy. Potem można było oglądać wystawę prac plastycznych wykonanych przez uczniów. Bardzo ładnie prezentowaliśmy się z własnoręcznie wykonanymi gadżetami patriotycznymi. Można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia przy wystawionych pracach. Wszyscy byli zaangażowani w ten projekt zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Akcję koordynowali nauczyciele z zespołu humanistycznego: A. Rok-Strzała, H. Otrębska, M. Jastrzębska-Lis, T. Czowalla. Dziękujemy wszystkim za udział w projekcie. Pokazaliśmy, że jesteśmy patriotami i pięknie uczciliśmy 103. Rocznicę Odzyskania Niepodległości.