Obchody Święta Niepodległości

W tym roku, ze względu na pandemię Covid-19 obchody Święta Niepodległości przebiegały inaczej. Zespół humanistyczny wcześniej przygotował program, a uczniowie pracowali metodą projektu. Uczniowie klas I – III zaprojektowali strój dla Kapitana Polski – Superbohatera, który posiada niezwykłe moce, jest życzliwy, tolerancyjny i pomaga innym.

Klasy IV – VIII realizowały z okazji Święta Niepodległości następujące projekty:
1. Nasza duma narodowa –  sylwetka Polaka, który umocnił pozycję Polski na świecie i jest znany z szerzenia myśli o tolerancji, miłości, życzliwości.
2. Kobiety niepodległości –  kobiety, bez których Polska dziś nie byłaby taka, jaką znamy.
3. Projekt kalendarza na rok 2022 upamiętniający najważniejsze daty w historii Polski.
4. Drogi do wolności.

10. listopada nastąpiło posumowanie projektu. Już od rana atmosfera była podniosła. Uczniowie byli odświętnie ubrani. O godz. 11.11 odśpiewaliśmy hymn państwowy. Potem można było oglądać wystawę prac plastycznych wykonanych przez uczniów. Bardzo ładnie prezentowaliśmy się z własnoręcznie wykonanymi gadżetami patriotycznymi. Można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia przy wystawionych pracach. Wszyscy byli zaangażowani w ten projekt zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Akcję koordynowali nauczyciele z zespołu humanistycznego: A. Rok-Strzała, H. Otrębska, M. Jastrzębska-Lis, T. Czowalla. Dziękujemy wszystkim za udział w projekcie. Pokazaliśmy, że jesteśmy patriotami i pięknie uczciliśmy 103. Rocznicę Odzyskania Niepodległości.