NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

 

Konkurs Plastyczny ,,Portret Pani Jesieni”

Konkurs Plastyczny ,,Portret Pani Jesieni”

,, Jesień, jesień, wesoła jesień …” W taki właśnie sposób jako piękną, kolorową i wesołą postać uczniowie klas młodszych przedstawili obecną...

 
Światowy Dzień Czarnego Kota

Światowy Dzień Czarnego Kota

19 listopada w naszej świetlicy wspólnie obchodziliśmy Światowy Dzień Czarnego Kota.  Poznawaliśmy charakterystyczne cechy dla wyglądu kota, jego sposoby...

 
Szkolny Klub Wolontariusza “Pomocna Dłoń”

Szkolny Klub Wolontariusza “Pomocna Dłoń”

“Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas” (Flora Edwards) Szkolny Klub Wolontariusza...

 
 

Dnia 10 listopada 2021 r. uczniowie i wychowawcy świetlicy szkolnej aktywnie włączyli się w obchody Narodowego Święta Niepodległości poprzez wykonanie pięknych, patriotycznych gazetek ściennych oraz dekoracji na okna i drzwi w salach świetlicowych. Patriotyczną atmosferę tworzyły piękne biało-czerwone flagi, godła, kotyliony i łańcuchy,  które nadały naszym salom odświętnego charakteru. Uczniowie zapoznali się także z historią naszej Ojczyzny, oglądając edukacyjne prezentacje multimedialne. O godz. 11.11 wszyscy wspólnie odśpiewali hymn państwowy. Uczniowie wysłuchali również wielu pieśni i utworów poetyckich o tematyce patriotycznej.

Dzień ten był dla nas lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.