Europejski Tydzień Kodowania

 

Konkurs Plastyczny ,,Portret Pani Jesieni”

Konkurs Plastyczny ,,Portret Pani Jesieni”

,, Jesień, jesień, wesoła jesień …” W taki właśnie sposób jako piękną, kolorową i wesołą postać uczniowie klas młodszych przedstawili obecną...

 
Światowy Dzień Czarnego Kota

Światowy Dzień Czarnego Kota

19 listopada w naszej świetlicy wspólnie obchodziliśmy Światowy Dzień Czarnego Kota.  Poznawaliśmy charakterystyczne cechy dla wyglądu kota, jego sposoby...

 
Szkolny Klub Wolontariusza “Pomocna Dłoń”

Szkolny Klub Wolontariusza “Pomocna Dłoń”

“Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas” (Flora Edwards) Szkolny Klub Wolontariusza...

 
 

CodeWeek to przedsięwzięcie organizowane każdego roku i skierowane do wszystkich, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Głównym celem tego wydarzenia jest promowanie kodowania i programowania. To możliwość poznania gier logicznych, grafiki komputerowej czy elementów robotyki.

W ramach CodeWeek, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania, nauczyciele informatyki, edukacji wczesnoszkolnej i bibliotekarze na różnych zajęciach z uczniami wprowadzali elementy programowania i kodowania, udostępniając  zasoby naszej Kindloteki.

Starsze klasy programowały wirtualnego robota w świecie Minecraft i Star Wars, tańczącego do wybranej muzyki, a także tworzyły skrypty w programie Scratch.

Uczniowie klasy trzeciej programowali robota Dash, by przeszedł określoną trasą, “zbierając” po drodze kwiatki, a omijając liście. Potem dzieci robiły “żywe mosty”, przez które robot miał przejechać. Natomiast uczniowie klasy drugiej programowali Ozoboty, tworząc dla nich papierowe zoo i zakodowane ścieżki, po których się poruszały.

W ubiegłym roku w wydarzeniach zorganizowanych pod szyldem CodeWeek wzięło udział ponad 4,2 miliona uczestników z 80 krajów na całym świecie. Średni wiek uczestników wynosił 11 lat, a 92 % wydarzeń odbyło się w szkołach.