Kto ręce myje ten zdrowo żyje!

Dbałość o zdrowie uczniów, to jedno z zasadniczych zadań naszej świetlicy szkolnej. Tak też,15 października 2021r. nauczyciele świetlicy wraz ze swoimi podopiecznymi wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Mycia Rąk ustanowionego przez ONZ w 2008 r. Celem obchodów było uświadomienie uczniom, że mycie rąk ma ogromny wpływ na ich stan zdrowia i może uchronić przed wieloma chorobami (w tym zmniejsza ryzyko zachorowania na COVID-19). Tego dnia uczniowie dowiedzieli się jak wyglądają zarazki osiadające na brudnych rękach, w jaki sposób się ich pozbyć, w jakich sytuacjach należy koniecznie myć ręce, a także utrwalali poszczególne etapy ich prawidłowego mycia podczas zajęć praktycznych.

Mamy nadzieję, że teraz już wszyscy uczniowie będą wiedzieli o tym, że mycie rąk to jedna z najważniejszych metod profilaktyki zdrowotnej.