Kto ręce myje ten zdrowo żyje!

 

Konkurs Plastyczny ,,Portret Pani Jesieni”

Konkurs Plastyczny ,,Portret Pani Jesieni”

,, Jesień, jesień, wesoła jesień …” W taki właśnie sposób jako piękną, kolorową i wesołą postać uczniowie klas młodszych przedstawili obecną...

 
Światowy Dzień Czarnego Kota

Światowy Dzień Czarnego Kota

19 listopada w naszej świetlicy wspólnie obchodziliśmy Światowy Dzień Czarnego Kota.  Poznawaliśmy charakterystyczne cechy dla wyglądu kota, jego sposoby...

 
Szkolny Klub Wolontariusza “Pomocna Dłoń”

Szkolny Klub Wolontariusza “Pomocna Dłoń”

“Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas” (Flora Edwards) Szkolny Klub Wolontariusza...

 
 

Dbałość o zdrowie uczniów, to jedno z zasadniczych zadań naszej świetlicy szkolnej. Tak też,15 października 2021r. nauczyciele świetlicy wraz ze swoimi podopiecznymi wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Mycia Rąk ustanowionego przez ONZ w 2008 r. Celem obchodów było uświadomienie uczniom, że mycie rąk ma ogromny wpływ na ich stan zdrowia i może uchronić przed wieloma chorobami (w tym zmniejsza ryzyko zachorowania na COVID-19). Tego dnia uczniowie dowiedzieli się jak wyglądają zarazki osiadające na brudnych rękach, w jaki sposób się ich pozbyć, w jakich sytuacjach należy koniecznie myć ręce, a także utrwalali poszczególne etapy ich prawidłowego mycia podczas zajęć praktycznych.

Mamy nadzieję, że teraz już wszyscy uczniowie będą wiedzieli o tym, że mycie rąk to jedna z najważniejszych metod profilaktyki zdrowotnej.