„Przerwa na czytanie”

14 października 2021 roku w naszej  szkole kolejny raz uczestniczyliśmy w Międzynarodowej Edycji VI Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu w Liczbie Osób Czytających na Przerwie „Przerwa na czytanie”. Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Cele akcji to  przede wszystkim zachęcanie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu oraz pokazanie dzieciom i młodzieży, że czytanie jest ciekawe.

14 października w naszej szkole uczniowie czytali dowolną książkę lub czasopismo przyniesione z domu albo wypożyczone z biblioteki. Nauczyciele bibliotekarze dokumentowali przebieg akcji, fotografując czytelników.  Niektórzy uczniowie uczestniczyli w wyżej wymienionym wydarzeniu, sięgając po lekturę w domowym zaciszu. Nauczyciele bibliotekarze dziękują wszystkim chętnym za udział w akcji.