Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 1.10.2021 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła przystąpiła do tej akcji po raz pierwszy i mamy nadzieję, że nie po raz ostatni. Organizatorem Głównym ŚDTM jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. W tym roku odbyła się już po raz 11.

Celem akcji jest promowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Przez cały tydzień uczniowie naszej szkoły mogli przypominać sobie tabliczkę mnożenia, albowiem w całej szkole pojawiły się na oknach przykłady działań, wierszyki i inne ściągi związane z  tabliczką mnożenia.

W piątek 1.10.2021 r. na szkolnym korytarzu obok biblioteki  do akcji przystąpiło  314 uczniów klas III-VII, 310 zdało  egzamin i otrzymało tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Do zabawy przyłączyli się również: Pani Dyrektor i Wicedyrektor, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Piętnastu egzaminatorów – uczniów klas VII sprawdzało wiedzę „tabliczkową” dorosłych i swoich kolegów. Zarówno uczniowie jak i egzaminatorzy byli na początku bardzo zestresowani, ale po zdanym egzaminie wszystkie buźki były uśmiechnięte i zadowolone. Egzaminatorzy spisali się na medal! Najbardziej jednak bali się egzaminu dorośli, bardzo go przeżywali i nie chcieli wypaść źle przed młodzieżą. Ale dali radę!

Gratulujemy wszystkim pozytywnych wyników testów i dziękujemy za wspólnie spędzony dzień. Zapraszamy za rok!

Chcesz wiedzieć więcej wejdź na stronę https://www.wmtday.org/pl