MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

W dniu 15 września 2021 r. świetlica szkolna po raz kolejny obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki – święto zabawy, kreatywności i odwagi w pokonywaniu trudności. W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły w strojach w różnokolorowe kropki. Na początku słuchaliśmy piosenki o kropce a później odbyła się prezentacja krótkometrażowego filmu, który powstał na podstawie książki Petera Reynoldsa pt. „ Kropka”. Bohaterka książki dziewczynka o imieniu Vashti, dzięki małej kropce uwierzyła w siebie i odkryła w sobie talent oraz odwagę. Następnie podczas gier i zabaw na świeżym powietrzu uczniowie brali udział w zajęciach integracyjnych z wykorzystaniem chusty animacyjnej Klanza oraz poznały zabawę polegającą na szukaniu kropek w danym kolorze. Najbardziej twórczą częścią zajęć świetlicowych w tym dniu było wykonanie kropkowanych prac plastycznych przedstawiających motyw sowy, motyla, kolorowej tęczy, jesiennych liści i drzewa. Prace te odzwierciedliły wyobraźnię i talent naszych uczniów.

To był wspaniały i niezapomniany dzień!