MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

 

Dyktando na Święto Edukacji Narodowej

Szanowni Państwo, Serwis edukacyjny www.dyktanda.pl serdecznie zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w specjalnym dyktandzie z okazji Święta Edukacji...

 
XI edycja akcji “Prezent dla biblioteki szkolnej”

XI edycja akcji “Prezent dla biblioteki szkolnej”

W tym roku darczyńcy przekazali na rzecz biblioteki 360 książek i 33 czasopisma. Wśród podarowanych “prezentów” znalazły się lektury, ulubione...

 
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 1.10.2021 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła przystąpiła do tej akcji po raz pierwszy i mamy nadzieję,...

 
 

W dniu 15 września 2021 r. świetlica szkolna po raz kolejny obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki – święto zabawy, kreatywności i odwagi w pokonywaniu trudności. W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły w strojach w różnokolorowe kropki. Na początku słuchaliśmy piosenki o kropce a później odbyła się prezentacja krótkometrażowego filmu, który powstał na podstawie książki Petera Reynoldsa pt. „ Kropka”. Bohaterka książki dziewczynka o imieniu Vashti, dzięki małej kropce uwierzyła w siebie i odkryła w sobie talent oraz odwagę. Następnie podczas gier i zabaw na świeżym powietrzu uczniowie brali udział w zajęciach integracyjnych z wykorzystaniem chusty animacyjnej Klanza oraz poznały zabawę polegającą na szukaniu kropek w danym kolorze. Najbardziej twórczą częścią zajęć świetlicowych w tym dniu było wykonanie kropkowanych prac plastycznych przedstawiających motyw sowy, motyla, kolorowej tęczy, jesiennych liści i drzewa. Prace te odzwierciedliły wyobraźnię i talent naszych uczniów.

To był wspaniały i niezapomniany dzień!