Tydzień słowiański

Zakrawa na paradoks, że współczesny Polak dysponuje prawdopodobnie znaczniejszym zasobem wiadomości na temat mitologii greckiej, rzymskiej, być może nawet egipskiej czy mezopotamskiej, niż mitologii słowiańskiej, najbliższej mu kulturowo. Z niej przecież wyrasta w ogromnej mierze polski folklor, obrzędowość ludowa, a nawet liczne zwyczaje obecne w kulturze ogólnonarodowej (…).
Kierując się tymi słowami, zawartymi w „Mitologii słowiańskiej” Bobrowskiego i Wrony (2020), w szkole zorganizowano tydzień słowiański, podczas którego uczniowie mieli okazję poznać różne mitologiczne stworzenia, bogów, zjawy i demony. Efektem pracy są portrety niektórych słowiańskich stworów, które nadal funkcjonują w naszej kulturze i języku.
Akcję koordynowały B. Gala, A. Rok – Strzała i J. Błaut.