Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

„Kto czyta książki, żyje podwójnie” U. Eco
23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji w naszej szkole na wielu zajęciach pojawiła się dyskusja dotycząca tego, co czytamy, dlaczego czytamy, po jakie książki sięgamy najczęściej, a które zwyczajnie nas nudzą. Rozmawialiśmy o tym, jaką rolę w życiu człowieka odgrywają książki o czemu tak naprawdę był to najbardziej rewolucyjny wynalazek dla ludzkości. Nie zapomniano o podkreśleniu roli praw autorskich, poszanowania dla cudzej pracy i konsekwencji kradzieży dobra, jakim jest czyjaś publikacja. Uczniowie wzięli też udział w projekcie – „Czytam, bo lubię”, którego założeniem było zachęcenie rówieśników do poznania ulubionej książki. Prace były ogromnie różnorodne i bardzo ciekawe.